Sprawy rozwodowe – Poznań i inne miasta

Rozwody to trudne sytuacje, zwykle wymagające wsparcia doświadczonego adwokata. Faktem jest, że rozwód to jedna z najbardziej stresujących sytuacji, jaka według psychologów może spotkać człowieka. Rozwód tylko w znikomej ilości przypadków jest formalnością, zazwyczaj jest batalią do której należy solidnie się przygotować. Właśnie dlatego warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia, jakie zapewnia adwokat. W ten sposób można oszczędzić sobie nadmiernego stresu, ale także uzyskać jak najbardziej korzystny dla siebie wyrok rozwodowy. Porady rozwodowe i pomoc w przejściu przez cały proces udzielam stacjonarnie w Poznaniu, gdzie znajduje się moja kancelaria. Jestem też do dyspozycji klientów z innych miast – umożliwiam spotkania online. 

Dlaczego warto mi powierzyć sprawę rozwodu? Adwokat rozwodowy to wsparcie

Jako adwokat z Poznania posiadam wieloletnią praktykę zawodową. Tym samym zdobyłam bogate doświadczenie w sprawach rozwodowych o różnym stopniu skomplikowania i zawiłości. Jestem nie tylko praktykiem prawa ale także jego teoretykiem – posiadam tytuł naukowy profesora prawa i jestem czynnym wykładowcą akademickim na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Lubię swój zawód i różnorodność, którą za sobą niesie. Każda sprawa jest inna i każdy rozwód jest inny, dlatego stawiam przede wszystkim na w pełni spersonalizowane podejście do klienta i jego problemu.

Rozwody i pomoc prawna – jakiej pomocy udzielam?

W praktyce zawodowej, jako adwokatspecjalizuję się prawem karnym, prawem cywilnym, gospodarczym i rodzinnym. Zajmuje się obroną w sprawach karnych. Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie rodzinnym.

Prowadzę sprawy o rozwód, separację, sprawy alimentacyjne, sprawy o zniesienie współwłasności nieruchomości i podziały majątku małżeńskiego oraz sprawy dotyczące władzy rodzicielskiej. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej przygotowuje skargi do Strasburga.

Rozwody nie muszą być traumą

Rozwód bywa dla wielu osób początkiem nowego, lepszego życia ale nim zagoją się wszystkie rany i miną negatywne emocje, musi upłynąć pewien czas. Na szybsze rozpoczęcie pełnowartościowego życia ma wpływ styl prowadzenia sprawy rozwodowej. Wybór zaufanego i profesjonalnego adwokata nie tylko przyspieszy proces rozwodowy, ale przede wszystkim zapewni oparcie duchowe i merytoryczne. Reprezentując swoich klientów, zawsze kieruję się ich dobrem i realnie oceniam wszelkie szanse i ryzyka związane z prowadzeniem sprawy rozwodowej. Cechuje mnie duże zaangażowanie w każdą sprawę, którą prowadzę, dlatego nigdy nie lekceważę pytań i wątpliwości stawianych przez moich klientów. Rozumiem, jakie emocje towarzyszą klientom podczas tak trudnej sytuacji życiowej, jaką jest rozwód. Obieram taką strategię i doradzam taki sposób postępowania, aby w możliwie krótkim czasie, ale skutecznie obronić interesy klienta. W ten sposób czas ekspozycji na stres jest skrócony do minimum.

W mojej kancelarii prowadzę sprawy różnego rodzaju i o różnym stopniu zaawansowania. Podejmę się przygotowania strategii rozwodowej w momencie kiedy klient nosi się z myślą o zakończeniu związku małżeńskiego. Poprowadzę klienta kiedy to często będąc w szoku otrzymał dopiero co pozew rozwodowy. Dla mnie żadna sytuacja nie jest zbyt trudna i zbyt skomplikowana, by nie udzielić klientowi porady, tak aby jego interesy były w pełni chronione. Klienci postawieni przed koniecznością rozwiązania małżeństwa bardzo często nie zdają sobie sprawy ze swoich możliwości i szans na uzyskanie korzystnego wyroku rozwodowego. Jako profesjonalny adwokat z Poznania jestem ze swoimi klientami w pełnym kontakcie i buduję atmosferę wsparcia i siły.

Zajmuję się przygotowywaniem pozwów, wniosków i pism procesowych. Prowadzę sprawy kompleksowo, ale także udzielam pojedynczych porad prawnych (w tym również za pomocą narzędzi online), dzieląc się z moimi klientami szeroką wiedzą, którą zdobywam poprzez ciągłe samokształcenie i nieustanne zdobywanie doświadczenia zawodowego. Ponadto współpracuję z Agencją detektywistyczną, której działania są nieocenione w zbieraniu materiału dowodowego niezbędnego w prowadzeniu spraw rozwodowych. Moi klienci z Poznania i innych miast nigdy nie są pozostawieni sami sobie. Służę im nie tylko pomocą merytoryczną ale także wsparciem. Współpracuję również z psychologami, którzy pomagają moim klientom w przygotowaniu się do przesłuchań sądowych i przede wszystkim w odzyskaniu równowagi psychicznej.

W jakich sprawach okołorozwodowych mogę pomóc?

ikonka prawo karne

Przesłanki do rozwodu

ikonka prawo cywilne

Świadczenia alimentacyjne

ikonka prawo gospodarcze

Władza rodzicielska

ikonka prawo rodzinne

Prawo rodzinne

ikonka prawo rodzinne

Profesjonalna pomoc prawna

ikonka prawo rodzinne

Podział majątku

Orzeczenie sądu o rozwodzie małżonków jest możliwe wyłącznie wtedy, kiedy można ustalić trwały i całkowity rozpad pożycia małżeńskiego. Główną przesłanką do uzyskania rozwodu jest ustanie pomiędzy żoną i mężem jakichkolwiek łączących ich więzi: uczuciowej, fizycznej, jak również gospodarczej.

Warto również zaznaczyć, że aktualne przepisy przewidują również pewnego rodzaju przesłanki, których zaistnienie skutkuje niemożnością rozwiązania trwającego małżeństwa przez orzeczenie rozwodu. Sytuacja ma miejsce wtedy, kiedy sąd uzna, że rozwód małżonków powodowałby znaczne cierpienie małoletnich dzieci małżonków lub też w przypadku jeśli z innych, ważnych względów orzeczenie rozwodu miałoby być jakkolwiek sprzeczne z obowiązującymi zasadami współżycia społecznego. Sąd nie orzeknie o rozwodzie również w sytuacji, kiedy żąda go wyłącznie strona, która jest odpowiedzialna za rozpad pożycia małżeńskiego.