sprawy karne

Adwokat karnista w Poznaniu i Gnieźnie

Profesjonalna pomoc doświadczonego adwokata w zakresie spraw karnych jest w stanie dać bardzo dobre rezultaty. Dzięki jego wsparciu Klient znajduje się pod pełną opieką na wszystkich etapach prowadzenia sprawy. Prawo karne jest zbiorem przepisów prawnych, których zadaniem jest normowanie kwestii odpowiedzialności karnej człowieka w kontekście czynów, które są zabronione.

W sytuacji, gdy dochodzi do złamania prawa oraz do związanego z popełnionym przestępstwem postępowania sądowego, warto skorzystać z pomocy doświadczonych adwokatów karnistów, którzy w tej dziedzinie posiadają szeroką wiedzę.

 

Adwokat może pomóc w takich sprawach karnych jak:

  • przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu, w tym między innymi poprzez spowodowanie ciężkiego, średniego lub lekkiego uszczerbku na zdrowiu

  • przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, w tym między innymi w zakresie prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środka odurzającego

  • przestępstwa przeciwko mieniu

  • przestępstwa związane z posiadaniem lub obrotem narkotykami

  • przestępstwa przeciwko porządkowi publicznemu i dotyczące przestępczości zorganizowanej

Oczywiście, zakres usług karnistów jest znacznie szerszy, dlatego do specjalistów można zgłosić się w przypadku wszystkich spraw karnych. Warto skorzystać z takiego wsparcia, ponieważ tylko wtedy można mieć pewność, że wszelkie kwestie są dokładnie zbadane i droga do obrony jest wybrana w sposób optymalny, co może przełożyć się na wynik postępowania.

Zakres pomocy adwokata w sprawach karnych

Jeżeli chodzi o sprawy karne adwokat jest w stanie zapewnić swojemu Klientowi kompleksowe i profesjonalne wsparcie na każdym etapie postępowania, już od momentu zatrzymania aż do prowadzenia postępowań przed sądami I i II instancji. 

Usługi prawne włączają wówczas poradnictwo prawne w zakresie danej sprawy, sporządzanie dokumentacji z nią związanej, również reprezentowanie Klienta przed sądami w toczących się sprawach.

 

Klient może również uzyskać pomoc na etapie postępowanie wykonawczego, między innymi wtedy, gdy chce ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary pozbawienia wolności, odroczenie czy też przerwę w wykonaniu kary pozbawienia wolności.

Sprawy karne – adwokat w Poznaniu i Gnieźnie

Kancelaria Adwokacka adwokat prof. UAM dr hab. Iwony  Sepioło-Jankowskiej prowadzi kompleksowe usługi w zakresie spraw karnych w Poznaniu i Gnieźnie – swoim Klientom pomaga zarówno w roli obrońcy, jak i pełnomocnika pokrzywdzonego, oskarżyciela posiłkowego.


W celu uzyskania dodatkowych informacji o usługach zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą kancelarii zaprezentowaną na jej stronie internetowej. Na naszej witrynie mogą Państwo również zapoznać się z poradami prawnymi, które poruszają różnorodną tematykę.


Gdy chcą Państwo otrzymać profesjonalną pomoc prawną, prosimy o umówienie się na dogodny termin na spotkanie z adwokatem karnistą, który po analizie Państwa sprawy będzie mógł doradzić najlepsze rozwiązania.

Sprawy karne – adwokat – Poznań, Gniezno – zachęcamy do skorzystania z usług!