Sprawy rozwodowe

Adwokat karnista w Poznaniu i Gnieźnie

Rozwód jest delikatną sprawą wymagającą pomocy specjalisty w tym właśnie zakresie. Dzięki jego wsparciu można podjąć optymalne decyzje i mieć pewność, że wszystkie czynności są pod właściwą kontrolą.

 

Decyzja o separacji i rozwodzie nierzadko należy do tych najtrudniejszych decyzji, które należy podjąć w życiu. Nie tylko ma ona wpływ na samych małżonków, ale również na ich otoczenie, w tym dzieci i dalszą rodzinę. Również rodzi szereg konsekwencji w postaci podziału majątku oraz opieki nad dziećmi, płatności alimentów. W związku z tym do rozwodu najlepiej podejść razem z prawnikiem.

Rozwód – jak zacząć?

Jest to jedno z częstych pytań, które pojawiają się w kontekście rozwodów – małżonek, który chce zakończyć związek małżeński, zastanawia się, co musi zrobić, aby było to możliwe w świetle prawa. W takiej sytuacji najlepiej udać się do prawnika, który prowadzi sprawy rozwodowe i będzie mógł doradzić odpowiednie postępowanie.

 

Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów „rozwód prawnik Poznań” można znaleźć wielu specjalistów oferujących usługi w tym właśnie zakresie. Jeżeli poszukują Państwo kompleksowej pomocy dotyczącej spraw rozwodowych, Kancelaria Adwokacka adwokat prof. UAM dr hab. Iwony  Sepioło-Jankowskiej zapewnia w tym zakresie pomoc prawną na najwyższym poziomie. Tutaj do Państwa dyspozycji jest doświadczony adwokat do spraw rozwodowych, który pomoże w przejściu tego trudnego etapu w życiu i zakończeniu go pomyślnie.

Kiedy sprawa rozwodowa jest możliwa?

Jedną z najważniejszych decyzji dotyczących rozwodu jest wybranie, czy ma on odbywać się bez orzekania o winie małżonków, czy też ze wskazaniem na winę – wina może obciążać wtedy jednego lub oboje małżonków.


Także i w tej sytuacji pojawia się szereg konsekwencji. Wprawdzie rozwód bez orzekania o winie jest szybszy i mniej stresujący, ale za to rozwód z orzekaniem o winie, gdy taka nastąpiła, pozwala małżonkowi, który o niego wnosi, na skorzystanie z dodatkowych możliwości, na przykład uzyskania alimentów.

Na stronie internetowej Kancelarii mogą znaleźć Państwo szereg pomocnych informacji związanych z rozwodami i separacją, które przybliżą Państwu tę tematykę od strony prawnej. Więcej informacji mogą uzyskać Państwo w trakcie wizyty w Kancelarii, gdzie otrzymają Państwo fachowe wsparcie na każdym z etapów prowadzenia postępowania rozwodowego.

 

Rozwód – prawnik Poznań, Gniezno – zapraszamy do umówienia się na spotkanie!