Sprawy rozwodowe – Poznań, Gniezno

Rozwód jest delikatną sprawą wymagającą pomocy specjalisty w tym właśnie zakresie. Dzięki jego wsparciu można podjąć optymalne decyzje i mieć pewność, że wszystkie czynności są pod właściwą kontrolą.

Decyzja o separacji i rozwodzie nierzadko należy do tych najtrudniejszych decyzji, które należy podjąć w życiu. Nie tylko ma ona wpływ na samych małżonków, ale również na ich otoczenie, w tym dzieci i dalszą rodzinę. Również rodzi szereg konsekwencji w postaci podziału majątku oraz opieki nad dziećmi, płatności alimentów. W związku z tym do rozwodu najlepiej podejść razem z prawnikiem.

Rozwód – jak zacząć?

Jest to jedno z częstych pytań, które pojawiają się w kontekście rozwodów – małżonek, który chce zakończyć związek małżeński, zastanawia się, co musi zrobić, aby było to możliwe w świetle prawa. W takiej sytuacji najlepiej udać się do prawnika, który prowadzi sprawy rozwodowe i będzie mógł doradzić odpowiednie postępowanie.

Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów „rozwód prawnik Poznań” można znaleźć wielu specjalistów oferujących usługi w tym właśnie zakresie. Jeżeli poszukują Państwo kompleksowej pomocy dotyczącej spraw rozwodowych, Kancelaria Adwokacka dr Iwony Sepioło-Jankowskiej zapewnia w tym zakresie pomoc prawną na najwyższym poziomie. Tutaj do Państwa dyspozycji jest doświadczony adwokat do spraw rozwodowych, który pomoże w przejściu tego trudnego etapu w życiu i zakończeniu go pomyślnie.

Kiedy sprawa rozwodowa jest możliwa?

Do rozwodu może dojść tylko w określonych sytuacjach, co dokładnie regulują przepisy prawne. W szczególności musi dojść do trwałego, czyli nieodwracalnego i zupełnego rozkładu pożycia małżonków w wymiarze fizycznym, psychicznym i majątkowym.

Zdarzają się jednak sytuacje, gdy sąd nie orzeka o separacji lub rozwodzie z konkretnych przyczyn, na przykład jeżeli przez rozwód miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci czy jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia. Prawnik będzie mógł podczas pierwszej wizyty wskazać, czy zachodzą odpowiednie warunki do przeprowadzenia rozwodu.

Z orzeczeniem o winie czy bez?

Jedną z najważniejszych decyzji dotyczących rozwodu jest wybranie, czy ma on odbywać się bez orzekania o winie małżonków, czy też ze wskazaniem na winę – wina może obciążać wtedy jednego lub oboje małżonków.

Także i w tej sytuacji pojawia się szereg konsekwencji. Wprawdzie rozwód bez orzekania o winie jest szybszy i mniej stresujący, ale za to rozwód z orzekaniem o winie, gdy taka nastąpiła, pozwala małżonkowi, który o niego wnosi, na skorzystanie z dodatkowych możliwości, na przykład uzyskania alimentów.

Na stronie internetowej Kancelarii mogą znaleźć Państwo szereg pomocnych informacji związanych z rozwodami i separacją, które przybliżą Państwu tę tematykę od strony prawnej. Więcej informacji mogą uzyskać Państwo w trakcie wizyty w Kancelarii, gdzie otrzymają Państwo fachowe wsparcie na każdym z etapów prowadzenia postępowania rozwodowego.


Rozwód – prawnik Poznań, Gniezno – zapraszamy do umówienia się na spotkanie!

Rozwód Prawnik Poznań - dr Iwona Sepioło-Jankowska